آزمون تعیین سطح زبان آلمانی

سطوح مختلف در زبان آلمانی

چارچوب اروپایی مشترک مرجع (به انگلیسی: Common European Framework of Reference for Languages) مهارت های یک فرد در یک زبان خارجی رو به شکل زیر دسته بندی می کند.

سطح A0 چیست؟

این سطح، که از سطوح رسمی این دسته بندی نیست، برای کسانی مناسب است که قبل از شروع زبان؛، مشکلاتی با خوندن و نوشتن حروف دارن. به این ترتیب اونا از خوندن الفبا شروع می کنند.

سطح A1 چیست؟

در این سطح فرد یک زبان آموز اولیه در سطح مبتدی محسوب می شود. کسی که این مدرک رو داره می تونه عبارت های روزمره رو تا حدی بفهمه و نیازش رو برطرف کنه. می تونه در مورد خودش و بقیه اطلاعات اولیه راجع به اسم، سن، شغل، محل زندگی و غیره رو بیان کنه. اگر کسی باهاش آروم و شمرده صحبت کنه؛ می تونه تا حدی متوجه بشه.

سطح A2 چیست؟

در این سطح فرد یک زبان آموز اولیه در مراحل ابتدایی محسوب میشه. این فرد می تونه جملات ضروری و پرکاربرد روزمره رو بیان کنه و توی محیط هایی مثل محیط کار مسئولیت های ساده رو متوجه بشه. این فرد میتونه راجع به نیاز های خودش و بقیه ی افراد صحبت کنه.

سطح B1 چیست؟

در این سطح فرد یک زبان آموز مستقل در سطح متوسط محسوب می شه. این فرد می تونه مفاهیم کلی مثل اطلاعات مربوط به کار، درس، تفریح و غیره رو متوجه بشه. همچنین این فرد می تونه متون ساده رو بنویسه و بخونه و راجع به علایق، تجارب، موفقیت ها، آرزوها و غیره ی خودش و بقیه ی افراد صحبت کنه.

سطح B2 چیست؟

در این سطح فرد یک زبان آموز مستقل در سطح بالاتر از متوسط محسوب میشه. کسی که در این سطحه می تونه عبارات و متون سخت رو درک کنه. می تونه توی بحث های طولانی و پیچیده شرکت کنه و راجع به افکار، نظرات و ایده هاش بحث کنه. همچنین در این سطح فرد توانایی نوشتن متون پیچیده تر رو داره.

سطح C1 چیست؟

در این سطح فرد یک زبان آموز مسلط در سطح پیشرفته محسوب می شه. این فرد طیف وسیعی از لغات و عبارات رو می فهمه و درک می کنه. اون می تونه احساسات و افکارش رو بدون نیاز به جست و جوی لغات بسیار روان بیان کنه. او می تونه از زبانش در سطوح بالای شغلی و تحصیلی استفاده کنه.

سطح C2 چیست؟

در این سطح فرد یک زبان آموز مسلط در سطح فوق پیشرفته محسوب می شه. این فرد می تونه به راحتی تمام مکالمات و متون پیچیده رو بخونه، بشنوه و کاملا و واقعا درک کنه. این فرد برای نوشتن متون پیچیده و یا صحبت کردن در مورد مسائل فوق تخصصی هیچ مشکلی نداره. این سطح نزدیکترین سطح به دانایی در سطح زبان مادری است.

برای یادگیری آلمانی از کجا شروع کنیم؟

پلاس جرمن اعتقاد داره برای شروع هر زبانی آدم باید زبان مادریش رو به خوبی غلط باشه و یکسری تعاریف اولیه مثل اسم، فعل، قید، صفت و غیره رو بلد باشه. برای برداشتن قدم اولت و شروع یادگیریت کافیه این ویدیو رو کامل ببینی.